Észak-Korea: nem jogszerűtlen katonákkal segíteni Oroszországot
Észak-Korea nem erősítette meg, hogy katonákat küldött volna Oroszországba, de már arról beszél a külügyminiszter helyettese, hogy ezzel nem lenne semmi baj.
Észak-Korea nem erősítette meg, hogy katonákat küldött volna Oroszországba, de már arról beszél a külügyminiszter helyettese, hogy ezzel nem lenne semmi baj.
Az orosz hadseregnek állítólag a hat ukrajnai frontszakasz közül négynél sikerült előrenyomulnia.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nem erősítette meg és nem is cáfolta az észak-koreai csapatok oroszországi jelenlétét.
Volodimir Zelenszkij pólóján a „Tegyük újra kicsivé Oroszországot” felirat látható.
Az ügyészek szerint a támadó lelkes orosz nacionalista volt, aki teljes mértékben támogatta Moszkva ukrajnai háborúját.
Fehéroroszország elnöke tagadja, hogy Putyin külső katonai csapatok segítségét kérte volna. Lukasenka szerint Putyin kérné a beleegyezését, az oda telepített nukleáris fegyverek esetleges használata előtt, bár ezt 2022-ben a fehérorosz területről indított Ukrajna elleni támadáskor nem tette meg.
Az Európai Parlamentben csak a Demokratikus Koalíció két politikusa támogatta a javaslatot, a Tisza Párt, a kormánypártok és a Mi Hazánk képviselője nem.
Az amerikai védelmi miniszter szerint egyelőre nem tudni, hogy mit csinálnak ott.
A tagok abban egyetértenek, hogy a cél egy többpólusú világrend kialakítása, ám annak sokuk szerint nem kell feltétlenül Nyugat-ellenesnek is lennie.
Észak-Korea és Irán, egy kommunista diktatúra és egy autoriter teokrácia támogatja fegyverekkel Oroszország ukrajnai háborúját. Moszkva a BRICS-csoportot akarja átalakítani Nyugat-ellenes blokká.
Az ország eddig nem küldött fegyvereket Ukrajnának, de ha szorosabbá válik Moszkva és Phenjan viszonya, megfontolják.
Alekszandr Rodnianszkij azt mondta, egyetlen bíróság sem akadályozhatja meg, hogy elmondja a véleményét.
Újabb fogolycserét hajtott végre Ukrajna Oroszországgal, aminek eredményeként 95 ukrán katona térhetett haza – hozta nyilvánosságra szombaton Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Telegramon.
Jean-Noel Barrot úgy véli, Ukrajna „a szabadság és az elnyomás közötti frontot tartja”.
Az orosz elnök provokációnak nevezte Zelenszkij kijelentését arról, hogy Ukrajna nukleáris fegyvereket hozna létre, ha nem lesz a NATO tagja.
Nem tartalmaz sok újdonságot Volodimir Zelenszkij győzelmi terve, amelynek részleteit az ukrán államfő szerdán ismertette a kijevi parlamentben. A tervet Zelenszkij korábban már bemutatta az amerikai és európai szövetséges államok vezetőinek is, akik nem tettek ígéretet a legfontosabb ukrán kérések teljesítésére. Egy pillanatig úgy tűnt, Kijev fontolóra veszi az atomfegyverek kifejlesztését is, de ez gyorsan lekerült a napirendről.
Ez nem jelenti azt, hogy elfeledkeztek volna a magyar külügyminiszterről: a RIA Novosztyi azóta is szorgosan idéz tőle mindent, ami beleillik a Kreml háborús narratívájába.
A bejelentést az ukrán elnök a saját hírszerzése jelentéseire alapozta, ugyanakkor felmerülnek ezzel kapcsolatban olyan kérdések, amelyek az elképzelés hasznosságának alapjait is kikezdhetik.